Zdravím Vás na mém webu a jsem rád, že si čtete tyto řádky.

Jak již napovídá rozkliknutí políčka O MNĚ, tak se jedná o nějaké ty informace k mé osobě a focení celkově.

Nevím kde začít, ale zkusím to. Jako malý kluk jsem si hodně hrál se vším co mi přišlo pod ruce. V pubertě, jako snad každý kluk jsem měl motorku, jezdili jsme s kamarády na výlety....

Po základní škole jsem nastoupil na SOŠ Slavičín na obor Mechanik seřizovač - mechatronik, kde mě tento obor hodně zajímal. V té době jsem rád poznával nové věci. Vyzkoušel jsem si hraní v internetovém rádiu, které jsem také vytvořil. V té době začaly moje malé začátky s tvorbou webu.

Asi v mých 18-ti letech jsem dostal myšlenku, že chci ukázat lidem, co vyprávějí o vesnici kde bydlím pár polopravd, že se u nás nic neděje. Vytvořil jsem tedy za finanční podpory mého kamaráda web Lačnovjané.cz. Tento web stále funguje. Jednalo se o informační server z naší vesnice, kde jsem začal psát články a po určité době začal fotit nějaké fotky.

Fotky sklízely úspěch a začal jsem na webu pracovat víc a víc. Zanedlouho jsem maturoval a ihned po maturitě jsem šel pracovat v oboru. Až jsem si něco vydělal, tak jsem si koupil lepší fotoaparát ( Panasonik Lumix FZ-45) a začala další nová éra v mém životě. Jenže jak plynul čas, tak jsem si ošahal i lepší fotoaparáty a přišel jsem na to, že "zrcadlo" je jasná volba. Koupil jsem si tedy při konci roku 2010 zrcadlovku od Canonu s označením 550D společně s objektivem 18-200. Pokrok a kvalita šla zase nahoru. Stále nestačilo a na Vánoce 2010 jsem si pořídil i externí blesk.

Jenže jak šly nároky na kvalitu nahoru, tak jsem si začal kupovat objektivy (17-70 f/2,5-4 ; 50 f/1,8).

Po uklidnění investic do fotoaparátu přišel na řadu vlastní web. Lačnovjané.cz přišli k menší krizi, návalu parazitů a hackeři mi smazali mou dlouhodobou práci na tomto webu. Rozhodl jsem se tedy o obnovu svého osobního webu honzasuchacek.eu. 17.října 2012 byl ten den, kdy spatřil můj vlastní web světlo světa a první galerie byla z motokrosu ve Střelné, kde jsem zkoušel i nový objektiv Sigma 70-200 f/2,8.  

Kolem roku 2013 jsem si pořídil nové tělo. Opět od Canonu, ale o nějakou tu třídu lepší. Neměl jsem kde rozmýšlet a ihned jsem pořídil moji vysněnou 7D, se kterou sdílím foto život do dnes.

Začal jsem se také zajímat i točením a střihem videa (v horním menu naleznete videa ve videogalerii). Je to prozatím na amatérské úrovni, ale chtěl bych být univerzální ve všem, co se týká focení a točení.

V aktuální době spolupracuji s řadou pořadatelů a fotím kulturní akce. Začínám spolupracovat i s některými firmami a fotím produkční fotky. Také se zajímám o focení portrétů,svateb, fotopokusů a různých dalších odvětví ve foto scéně.

 

Pokud jste došli až tady, tak jsem rád, že jste si přečetli něco o mně a věřte, že se budu stále zlepšovat.